Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

S-100 dla Marina Militare

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 12 lutego 2014

Austriacki Schiebel otrzymał zlecenie od Marina Militare (marynarki wojennej Włoch) na dostawę co najmniej jednego śmigłowca bezzałogowego, Camcopter S-100.

Zlecenie od Marina Militare dotyczy najprawdopodobniej pojedynczego S-100. Logika wskazuje na to, że w wyniku pozytywnych doświadczeń z jego eksploatacji, Włosi zdecydują się na zakupienie kolejnych bezzałogowców / Zdjęcie: Schiebel

Zamówienie na Camcopter S-100 poprzedziły próby morskie bezzałogowca, realizowane w kwietniu 2012 z pokładu lekkiej fregaty typu Soldati, ITS Bersagliere (F 584) (Ostrzelanie włoskiej fregaty?, 2011-08-03). Marina Militare powinna otrzymać S-100 wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym m.in. częściami zamiennymi oraz urządzeniami kontroli. Producent zapewni też szkolenie przyszłemu użytkownikowi.

Zlecenie od Marina Militare jest ważnym sukcesem rynkowym austriackiego producenta. Zwłaszcza, że prowadzi on cichą rywalizację ze szwedzkim Saabem o kilka innych kontraktów. Austriacy cały czas liczą też na ostateczny sukces w przypadku zlecenia od Armada Española (marynarki wojennej Hiszpanii), gdzie wybrany pierwotnie Skeldar, nie spełnia oczekiwań użytkownika (Skeldar nie spełnia oczekiwań, 2014-02-05).

Wybór S-100 przez Włochów jest tym bardziej cenny, że w ostatnim czasie austriacki bezzałogowiec był mocno krytykowany przez jednego z użytkowników. Południowokoreański resort obrony negatywnie wypowiadał się o rzeczywistych zdolnościach Camcoptera, zwracając uwagę na jego podatność na próby zakłócania sygnału GPS (Wady południowokoreańskich S-100).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.