Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

S-100 dla Wietnamu?

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 13 lutego 2014

Schiebel ma nadzieję na sprzedaż kolejnych bezzałogowców S-100, tym razem dla marynarki wojennej Wietnamu.

Poza Wietnamem zainteresowanie austriackim S-100 wyrażają także inne państwa Azji, w tym m.in. Malezja, Singapur i Tajlandia / Zdjęcie: Schiebel

W trakcie tegorocznego Singapore Airshow przedstawiciele austriackiego Schiebela ponformowali o prowadzeniu rozmów z Hải quân nhân dân Việt Nam (marynarką wojenną Wietnamu) na temat ewentualnej sprzedaży bezzałogowych śmigłowców Camcopter S-100. Specjalnie w celu zachęcenia Hanoi swoją ofertą, producent zorganizuje  w br. prezentację bezzałogowca w Wietnamie.

Jeżeli ostateczne porozumienie zostanie zawarte, Wietnamczycy zdecydują się zapewne na zakupienie co najmniej pary S-100. Austriackie śmigłowce będą wówczas bazować na 2 korwetach typu Sigma (9814), budowanych dla Hanoi przez holenderskie Damen Schelde Naval Shipbuilding (DSNS) (MBDA uzbroi wietnamskie Sigmy, 2013-11-04, Wietnam zamawia 2 Sigmy, 2013-09-03).

Informacja o rozmowach prowadzonych z Wietnamem pojawiła się niejako przy okazji komunikatu o otrzymaniu zlecenia od Marina Militare na dostawę co najmniej jednego Camcoptera S-100 (S-100 dla Marina Militare). Austriacy cały czas liczą też na potknięcie się regionalnego rywala w postaci szwedzkiego Saaba, którego śmigłowiec bezzałogowy Skeldar został źle oceniony przez Armada Española (marynarkę wojenną Hiszpanii) (Skeldar nie spełnia oczekiwań, 2014-02-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.