Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemcy rezygnują z MEADS

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 17 marca 2014

Siły zbrojne Niemiec zrezygnowały z zakupu systemu obrony przeciwrakietowej MEADS.

Zdjęcie: MEADS Int.

Przemawiający podczas konferencji Integrated Air and Missile Defence Brigadier General Luftwaffe (gen. bryg. wojsk lotniczych) Michael Gschossmann, stwierdził, że MEADS nie będzie zamówiony w takiej postaci, jak przewidywano. Dodał, iż niektóre elementy systemu mogą być zamówione, aby spełnić wymagania w przyszłości.

Jak wiadomo, opracowaniem systemu zajmuje się konsorcjum MEADS International, w którym USA mają 58% udziałów, Niemcy – 25%, a Włosi – 17% (Udana próba MEADS, 2013-11-07).

Gen. Gschossmann powiedział zebranym, że decyzja co do przyszłości systemu obrony powietrznej Niemiec zostanie podjęta przez resort obrony w br. Obecnie najważniejszym celem jest modernizacja, lub zastąpienie systemów Patriot, które można eksploatować najdłużej do 2025.

Pierwotne Plany rządu w Berlinie zakładały, że dzięki zamówieniu MEADS Niemcy będą dysponować systemem obrony powietrznej i przeciwrakietowej z pociskami PAC-3 MSE i IRIS-T SL. Obecnie nie zdecydowano się na żaden z w/w pocisków. Zdaniem gen. Gschossmanna w przyszłości potrzebne będą zarówno systemy OP średniego zasięgu w rodzaju Patriota, jak i bliskiego zasięgu. Podstawowym kandydatem w drugiej kategorii jest IRIS-T SL.

Obecnie za obronę powietrzną Niemiec odpowiada Flugabwehrraketengeschwader 1 (FlaRakG 1, Skrzydło OP) Schleswig-Holstein, mające w składzie 3 bataliony po 4 wyrzutnie każda. Są one przystosowane do odpalania pocisków PAC-3 i PAC-2 Guidance Enhanced Missiles. Oprócz nich w skład FlaRakG 1 wchodzi też bateria samobieżnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Ozelot i dwie baterie zestawów artyleryjskich MANTIS (MANTIS w Luftwaffe, 2012-11-27). W planach jest nabycie kolejnych 2 baterii ostatniego z wymienionych typów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.