Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Coraz bliżej argentyńskich Kfirów

Lotnictwo wojskowe, 24 marca 2014

Fuerza Aérea Argentina (wojska lotnicze Argentyny) są coraz bliżej nabycia zmodernizowanych izraelskich myśliwców Kfir.

Argentyńskie Kfiry Block 60 będą wyposażone m.in. w stację radiolokacyjną Elta Systems EL/M-2032 z anteną fazowaną, zdolną do jednoczesnego wykrywania i śledzenia kilkudziesięciu celów, z możliwością automatycznego śledzenia najgroźniejszych z nich i zwalczania kilku przeciwników w tym samym czasie / Zdjęcie: Departament Obrony USA

W ostatnim czasie do Izraela udała się specjalna delegacja argentyńskiego ministerstwa obrony z zadaniem zawarcia ostatecznego porozumienia w sprawie zakupu 18 zmodernizowanych izraelskich myśliwców Kfir Block 60. Wartość umowy ma wynieść 500 mln USD (1,5 mld zł) (Argentyna zwiększa wydatki obronne, 2013-12-04).

Wynegocjowane warunki porozumienia zakładają że 12 argentyńskich Kfirów zostanie poddanych remontowi w kraju, w specjalnie przygotowanych zakładach. Za przeprowadzenie przeglądów naprawczych oraz przeszkolenie obsługi naziemnej odpowiadać będą Izraelczycy.

Zakup Kfirów ostatecznie przekreśla szanse Madrytu na sprzedaż Buenos Aires myśliwców Dassault Mirage F1 M/MB (Kfiry zamiast Mirage?, 2014-01-13, Argentyna nie jest przekonana do Mirage F1, 2014-01-06). Pierwsze ex-izraelskie myśliwce mają zostać przekazane odbiorcy najpóźniej w ciągu roku od zawarcia porozumienia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.