Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Coraz bliżej argentyńskich Kfirów

Lotnictwo wojskowe, 24 marca 2014

Fuerza Aérea Argentina (wojska lotnicze Argentyny) są coraz bliżej nabycia zmodernizowanych izraelskich myśliwców Kfir.

Argentyńskie Kfiry Block 60 będą wyposażone m.in. w stację radiolokacyjną Elta Systems EL/M-2032 z anteną fazowaną, zdolną do jednoczesnego wykrywania i śledzenia kilkudziesięciu celów, z możliwością automatycznego śledzenia najgroźniejszych z nich i zwalczania kilku przeciwników w tym samym czasie / Zdjęcie: Departament Obrony USA

W ostatnim czasie do Izraela udała się specjalna delegacja argentyńskiego ministerstwa obrony z zadaniem zawarcia ostatecznego porozumienia w sprawie zakupu 18 zmodernizowanych izraelskich myśliwców Kfir Block 60. Wartość umowy ma wynieść 500 mln USD (1,5 mld zł) (Argentyna zwiększa wydatki obronne, 2013-12-04).

Wynegocjowane warunki porozumienia zakładają że 12 argentyńskich Kfirów zostanie poddanych remontowi w kraju, w specjalnie przygotowanych zakładach. Za przeprowadzenie przeglądów naprawczych oraz przeszkolenie obsługi naziemnej odpowiadać będą Izraelczycy.

Zakup Kfirów ostatecznie przekreśla szanse Madrytu na sprzedaż Buenos Aires myśliwców Dassault Mirage F1 M/MB (Kfiry zamiast Mirage?, 2014-01-13, Argentyna nie jest przekonana do Mirage F1, 2014-01-06). Pierwsze ex-izraelskie myśliwce mają zostać przekazane odbiorcy najpóźniej w ciągu roku od zawarcia porozumienia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.