Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa S-2 pod Kaliningradem

Lotnictwo cywilne, 26 marca 2014

Pod Kaliningradem rozbił się samolot ultralekki S-2 Sintał wykonujący lot usługowy. W katastrofie zginął pilot i pasażerka.

S-2 Sintał nr RA-1225G na lotnisku Aeroklubu Gwardiejskij w 2013 / Zdjęcie: Andriej Rumiancew

W Obwodzie kaliningradzkim doszło dziś około 13:00 czasu lokalnego do katastrofy samolotu ultralekkiego S-2 Sintał. Samolot rozbił się spadając z wysokości około 300 metrów. Wrak znaleziono ponad kilometr od wioski Telmanowo w Rejonie Gwardiejskim.

Samolot wykonywał lot usługowy. Uczestniczył w akcji rozrzucania preparatów służących do zwalczania wścieklizny wśród lisów. Wystartował z lotniska Borskoje.

W katastrofie zginęły obie osoby lecące samolotem. Pilotem był mężczyzna, 43-letni Igor Kowalienko, a pasażerką kobieta, Olga Zielenskaja. Oboje byli członkami Aeroklubu Gwardiejskij.

Rozbity samolot to S-2 Sintał – ultralekki górnopłat z usterzeniem w układzie T. Stanowił własność władz Obwodu Kaliningradzkiego i był dzierżawiony przez Aeroklub Gwardiejskij.


Drukuj Góra