Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podniesienie bandery na Warszawiankach

Marynarka wojenna, 04 kwietnia 2014

Wczoraj, na terenie bazy morskiej w Cam Ranh, odbyła się ceremonia podniesienia bandery na pierwszych dwóch wietnamskich okrętach podwodnych proj.636 Warszawianka.

Zdjęcie: MO Wietnamu

Uroczystość odbyła się w obecności premiera kraju, Nguyễna Tấn Dũnga oraz zaproszonych oficjeli, reprezentujących poszczególne resorty rządowe i dowództwo Hải quân nhân dân Việt Nam (marynarki wojennej Wietnamu). Bandery podniesiono na pierwszych dwóch z serii 6 okrętów podwodnych proj.636 Warszawianka, Ha Noi (HQ-182) (Pierwszy wietnamski OP, 2012-08-16) i Ho Chi Minh (HQ-183), zakupionych w Rosji pod koniec 2009 (Wietnam kupił 6 rosyjskich okrętów podwodnych , 2009-12-16).

Okręty zostały dostarczone do Wietnamu, odpowiednio, na przełomie 2013/2014 oraz w marcu br., na pokładzie statków transportowych holenderskiego przedsiębiorstwa Rolldock. Trzeci okręt, Hai Phong (HQ-184), dotrze do odbiorcy jesienią br. Pozostałe 3 trafią do Hải quân nhân dân Việt Nam w latach 2015-2016.

Zakup i wprowadzanie do służby wietnamskich OP proj.636 stanowi element programu rozbudowy Hải quân nhân dân Việt Nam i odpowiedź na zaostrzającą się sytuację polityczno-wojskową w regionie, zdominowanym w ostatnich latach przez spory terytorialne wokół wysp archipelagów Spratly i Paracelskiego oraz rosnący potencjał wojskowy ChRL (Drugi lotniskowiec ChRL, 2014-01-19). Temu samemu celowi służy też nabycie w ostatnich latach rosyjskich fregat projektu 1166.1, typu Gepard (Drugi Gepard w Wietnamie, 2011-08-22) oraz pierwszego wietnamskiego okrętu patrolowego, zbudowanego na podstawie rosyjskich projektów 1041.2 Swietliak i PS-500 (Pierwszy wietnamski okręt, 2012-01-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.