Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norwegia kupuje samochody ciężarowe

Wojska lądowe, 04 kwietnia 2014

Rheinmetall MAN Military Vehicles (RMMV) otrzymało zlecenie na dostawę nieokreślonej liczby samochodów ciężarowych dla sił zbrojnych Norwegii.

Kupione przez Norwegię samochody ciężarowe będą opcjonalnie występować w odmianie z opancerzoną kabiną załogi. Większość z nich zostanie również wyposażona w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia umieszczony na dachu, nad kabiną, a także nowoczesne zestawy łączności radiowej i urządzenia elektroniczne łączące pojazdy z norweskim sieciocentrycznym systemem kierowania walką / Zdjęcie: Rheinmetall

Anonsowane dziś zlecenie o wartości ponad 100 mln EUR (417 mln zł) dotyczy dostawy Forsvaret (siłom zbrojnym Norwegii) nieokreślonej liczby samochodów ciężarowych rodziny MAN. Pojazdy mają występować w różnych konfiguracjach. Podobny charakter miały zamówienia złożone w zeszłym roku przez Australię (Australia podpisała kontrakt z RMMV, 2013-07-23) i Nową Zelandię (Ciężarówki dla Nowej Zelandii, 2013-05-17).

Dostawy zamówionych wozów mają trwać w latach 2015-2017. Umowie o ich zakupie towarzyszy porozumienie o wsparciu techniczno-logistycznym. Co ważne, omawiana umowa stanowi elementem większego wieloletniego porozumienia o zakupie samochodów ciężarowych przez Norwegię, które ma trwać aż do 2025. Pojazdy pozwolą na zastąpienie lub uzupełnienie w linii samochodów rodziny Scania.

Zakup samochodów ciężarowych Rheinmetalla to kolejne istotne wydarzenie dotyczące potencjału operacyjnego sił zbrojnych Norwegii, a zwłaszcza Hæren (wojsk lądowych Norwegii), po odbiorze pierwszych zmodernizowanych gąsienicowych wozów bojowych CV9030N (Pierwszy zmodernizowany CV9030N dla Norwegii, 2014-02-26) oraz prawdopodobnej rezygnacji z 155-mm samochodowych armatohaubic Archer (Norwegia rezygnuje z Archerów, 2013-12-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.