Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Dreamliner dla Kenya Airways

Lotnictwo cywilne, 07 kwietnia 2014

Linie Kenya Airways odebrały pierwszego Boeinga 787-8.

Pierwszy Dreamliner będą własnością Kenya Airways startuje do lotu na trasie Paine Field – Nairobi-Jomo Kenyatta / Zdjęcie: Boeing

Uroczyste przekazanie pierwszego samolotu Boeing 787-8, przeznaczonego dla kenijskiego przewoźnika miało miejsce w zakładach Boeinga w Everett, w piątek. Po zakończeniu ceremonii Dreamliner wystartował z lotniska Paine Field do lotu długości 14 456 km bez międzylądowania, który zakończył się w macierzystym porcie Jomo Kenyatta w Nairobi (Pożar w porcie lotniczym Jomo Kenyatta, 2013-08-07).

Dostawa pierwszego z 9 zamówionych Dreamlinerów, wraz z Boeingami 777-300ER (Extended Range) jest częścią 10-letniego planu rozwoju linii, znanego jako Project Mawingu. Zakłada on wzrost floty Kenya Airways z 44 samolotów do 107, do 2021, a także zwiększenie w analogicznym okresie siatki połączeń z 62 do 115 destynacji.

Obecnie flota dalekiego zasięgu kenijskich linii składa się wyłącznie z samolotów wyprodukowanych przez koncern z Seattle. W jej skład wchodzi sześć 767-300ER, cztery 777-200ER i jeden 777-300ER (Kenya Airways niosą pomoc humanitarną, 2013-10-28). W br. dołączy do niej 5 kolejnych Dreamlinerów. W maju zostanie dostarczony drugi 777-300ER.

Pierwszy 787-8 rozpocznie obsługę regularnych połączeń na początku czerwca, wykonując lot do Paryża.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.