Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi test kwalifikacyjny MdCN

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 12 kwietnia 2014

DGA zrealizowała drugi test kwalifikacyjny pocisku samosterującego MdCN. Test zakończył się powodzeniem.

Francuska Direction Générale de l’Armement (DGA) ogłosiła, że 8 kwietnia przeprowadziła drugi test kwalifikacyjny morskiego pocisku samosterującego dalekiego zasięgu MdCN (Missile de Croisière Naval). Zrealizowano go w ośrodku Biscarosse w dystrykcie Landes w południowo zachodniej Francji, symulując start z pokładu fregaty. Sprawdzano lot na dużej wysokości. Test zakończył się powodzeniem.

Pocisk samosterujący MdCN został opracowany przez koncern rakietowy MBDA na podstawie kontraktu z końca 2006. Wykorzystano w nim technologie powstałe w programie budowy pocisków wystrzeliwanych ze statków powietrznych, SCALP, które ma uzupełniać. MdCN mają stanowić uzbrojenie fregat wielozadaniowych klasy FREMM i okrętów podwodnych klasy Barracuda.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.