Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test Jarsa

Strategia i polityka, Astronautyka, Przemysł zbrojeniowy, 14 kwietnia 2014

Rosyjskie wojska rakietowe specjalnego przeznaczenia przeprowadziły test strategicznej rakiety balistycznej RS-24 Jars. Test uznano za udany.

Rakieta RS-24 Jars wystrzelona z kosmodromu Plesieck o 10:40 czasu moskiewskiego była wyposażona w głowicę ćwiczebną z wieloma blokami bojowymi. Według oficjalnego komunikatu, trafiły one z wymaganą dokładnością w wybrane cele na poligonie Kura na Kamczatce

Wojska rakietowe specjalnego przeznaczenia (RWSN) FR przeprowadziły test rakiety balistycznej RS-24 Jars (Nowy system dowodzenia RWSN, 2011-04-27). Wystrzeloną ją z kosmodromu Plesieck o 10:40 czasu moskiewskiego. Rakieta była wyposażona w głowicę ćwiczebną z wieloma blokami bojowymi. Według oficjalnego komunikatu, trafiły one z wymaganą dokładnością w wybrane cele na poligonie Kura na Kamczatce.

Test był weryfikacją niezawodności partii rakiet typu Jars dostarczonej przez OAO Wotkinskij Zawod w Udmurtii (Udany test RS-24 Jars, 2013-12-27; Konsolidacja branży rakietowej FR, 2011-03-21).

Rakieta balistyczna o zasięgu międzykontynentalnym RS-24 Jars na wyrzutni mobilnej została skonstruowana z wykorzystaniem rozwiązań pochodzących z rakiety RS-21M2 Topol M (Rosja zrezygnuje z MZKT?, 2012-12-11). Obecnie rakiety Jars są wprowadzane do uzbrojenia, zastępując mobilne kompleksy Topol i Topol-M (Drugi pułk RS-24 w linii, 2011-12-28; Pierwszy pułk RS-24 w linii, 2011-03-04).

Niedawno przedstawiciele dowództwa RWSN ogłosili, że rakiety RS-24 zostaną wykorzystane w wyrzutniach umieszczonych na platformach kolejowych, z których FR pod naciskiem USA zrezygnowała w 2005. Mobilne platformy kolejowe, zewnętrznie nie różniące się od zwykłych wagonów-chłodni, są wyjątkowo trudne do wykrycia i zniszczenia (Zmodyfikowany Jars na platformie kolejowej, 2013-12-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.