Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BBJ2 dla indonezyjskich VIP-ów

Lotnictwo wojskowe, 15 kwietnia 2014

Boeing dostarczył Indonezji samolot BBJ2, przeznaczony do transportu najważniejszych osób w państwie.

BBJ2 w barwach Republiki Indonezji / Zdjęcie: MO Indonezji

Koncern z Seattle przekazał rządowi Indonezji samolot odrzutowy Boeing Business Jets BBJ2. Jego przeznaczeniem będzie transport najważniejszych osób w państwie, w tym prezydenta kraju Susilo Bambanga Yudhoyono. Proces zakupu samolotu trwał ok. 4 lata.

Po przekazaniu odbiorcy indonezyjski BBJ2 wykonał samodzielny przelot z zakładów w Delaware do bazy wojsk lotniczych Halim Perdanakusuma w Dżakarcie, z międzylądowaniami w Wellington, Sacramento, Honolulu i na Guam.

Nowy nabytek, którego cena to 89,6 mln USD (271,4  mln zł), zastąpi w służbie samoloty czarterowane od narodowego przewoźnika – linii Garuda Indonesia. BBJ2 może pomieścić 67 pasażerów. W jego kabinie mieszczą się m.in. sale konferencyjne, biura i sypialnie. Według indonezyjskich mediów zabudowano także układy samoobrony: wyrzutniki dipoli i flar oraz urządzenia zakłócające działanie głowic pocisków samonaprowadzających się na podczerwień.

Samolot jest konstrukcją opartą na cywilnym 737-800. Zbiorniki paliwa mieszczą 39 539 l nafty, co pozwala BBJ2 na wykonanie lotu długości 8630 km z 50 pasażerami na pokładzie (BBJ ma 15 lat, 2011-07-18).

Obecnie ministerstwo obrony Indonezji realizuje proces certyfikacji, mający na celu umożliwienie rozpoczęcia eksploatacji nowego samolotu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.