Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe pojazdy brazylijskiej policji

Przemysł zbrojeniowy, 17 kwietnia 2014

Policja stanu São Paulo zdecydowała się na zakup 14 nowych samochodów, w tym pojazdów do walki z tłumem, w ramach przygotowań do futbolowego mundialu.

Zdjęcie: Hatehof Industries

Spośród 14 nowych samochodów policyjnych, 8 zostanie dostarczonych przez izraelski Hatehof Industries. Producent przekaże policji w São Paulo 4 pojazdy do walki z tłumem, RCV (na zdjęciu), osadzone na podwoziu ciężarowego Man TGM o wartości 1,9 mln BRL (2,5 mln zł) za sztukę oraz tyle samo samochodów patrolowych Wolf 4x4 za cenę jednostkową 1,4 mln BRL (1,8 mln zł) (LAAD 2013: Wozy opancerzone od Hatehof, 2013-04-12).

Drugim dostawcą będzie izraelski Plasan, który przekaże Brazylijczykom 6 samochodów do transportu oddziałów interwencyjnych, w cenie 3,6 mln BRL (4,9 mln zł) za sztukę. Umowy o zakupie wozów zostały już zawarte. Ich dostawy powinny rozpocząć się w najbliższym czasie i zakończyć przed Mistrzostwami Świata w piłce nożnej.

Omawiane zakupy są elementem przygotowań policji stanowej do rozpoczynającego się latem mundialu. Podobne działania realizowane są przez służby bezpieczeństwa w całym kraju. Polegają one na zakupach pojazdów do walki z tłumem, jak w przypadku stanu Rio de Janeiro (Brazylia zamawia Mavericki, 2013-04-17), robotów inspekcyjnych 510 PackBot (510 PackBot dla Brazylii, 2013-05-17), czy bezzałogowych statków latających Hermes 450 i 900 (FAB kupują Hermesy 900, 2014-03-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.