Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe 165 mld USD

Strategia i polityka, 30 czerwca 2008

Amerykański Kongres zatwierdził przekazanie Pentagonowi 165 mld USD na prowadzenie operacji w Iraku i Afganistanie oraz na dodatkowe zamówienia sprzętu wojskowego.

Ustawę przyjęto 27 czerwca wieczorem. Zakłada ona przyznanie funduszy na prowadzenie działań na Bliskim Wschodzie do końca 2008 i przez pierwsze miesiące 2009. Oprócz wydatków operacyjnych, z funduszy tych zostaną sfinansowane zakupy sprzętu, nieujęte w budżecie na obecny rok. Z reguły taka forma dodatkowego finansowania zakupów to wynik współpracy sektora wojskowego – zainteresowanego pozyskaniem dodatkowego sprzętu – i kongresmanów, reprezentujących interesy stanów, w których koncerny zbrojeniowe ulokowały swoje zakłady.

Dzięki przyjętej ustawie, amerykańskie siły zbrojne wzbogacą się o 15 ciężkich transportowców C-17 Globemaster III, wartych 3,6 mld USD. Pozwoli to przedłużyć pracę linii produkcyjnej zakładów Boeinga. Koncern ten skorzysta również na dodatkowym zamówieniu na 13 myśliwców bombardujących F/A-18E/F za 786 mln. Z kolei Lockheed Martin wyprodukuje za 2,5 mld 34 średnie transportowce C-130J, a Bell Helicopter/Boeing – dodatkowe dwa samoloty hybrydowe V-22 za 140 mln. 1,7 mld będą kosztować nadprogramowe samochody patrolowe klasy MRAP. O 825 mln USD wzbogaci się natomiast kasa Gwardii Narodowej i wojsk rezerwowych, z przeznaczeniem na zakupy sprzętu.

Jest to wynik porozumienia między Republikanami i Demokratami. Ci drudzy warunkowali zgodę na dodatkowe fundusze wojenne od określenia daty wycofania się z Iraku. Gdy Biały Dom nie zgodził się na to, wymusili na Republikanach i administracji rządowej wpisanie w wydatki ekspedycyjne dodatkowych zamówień dla rodzimego przemysłu, nie zawsze związanych z bezpośrednim prowadzeniem działań wojennych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.