Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Boxer AMB przekazany

Wojska lądowe, 23 kwietnia 2014

Europejska OCCAR poinformowała o przekazaniu wojskom lądowym Holandii pierwszego kołowego transportera opancerzonego Boxer w wersji ambulansu, Boxer AMB.

Dostawy holenderskich Boxerów w odmianie ambulansu potrwają do stycznia 2015. Wcześniej Holendrzy odebrali 8 pojazdów szkoleniowych. Pierwszy z nich był zarazem 200. kto tego modelu wyprodukowanego przez konsorcjum Artec, tworzone przez Krauss-Maffei Wegmann i Rheinmetall MAN Military Vehicles / Zdjęcie: OCCAR

Pierwszy z 52 kto Boxer AMB został przekazany wojskom lądowym Holandii na początku miesiąca. Pojazdy tej odmiany będą dostarczane Holendrom do stycznia 2015. Wówczas produkująca je Rheinmetall MAN Military Vehicles – NL z Ede we wschodniej Holandii, rozpocznie montaż pojazdów w wersji wozów dowodzenia, inżynieryjnej oraz transportowej.

Pojazd zostanie teraz doposażony przez wojska lądowe Holandii w podstawowe urządzenia pokładowe, w tym środki łączności. To pierwszy holenderski Boxer wyprodukowany bezpośrednio w kraju. Poprzednie dostarczano z Niemiec.

Wojska lądowe Holandii zamierzają użytkować 200 kto Boxer, których dostawy mają trwać do końca 2017. Poza Holandią, na zakup transporterów zdecydowały się również Niemcy. Berlin zamówił 272 pojazdy tego modelu. Ich dostawy rozpoczęły się w 2009 (Pierwszy, seryjny Boxer dostarczony, 2009-09-25). Do tej pory producent przekazał 225 z nich (Setny Boxer dla Niemiec, 2012-02-07), występujących m.in. w odmianie transportera opancerzonego, ambulansu, wozu dowodzenia i pojazdu szkoleniowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra