Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia wycofuje DC-10

Lotnictwo wojskowe, 24 kwietnia 2014

Holendrzy podjęli decyzję o wycofaniu ze służby transportowca DC-10, po zaledwie 3 latach eksploatacji.

Ostatnią misją holenderskiego DC-10 był udział w tegorocznych ćwiczeniach Dutch Frisian Flag / Zdjęcie: MO Holandii

Koninklijke Luchtmacht(KLu, wojska lotnicze Holandii) nabyły pojedynczy samolot transportowy McDonnell Douglas DC-10-30 w 2004. Jego poprzednim właścicielem były amerykańskie linie United.

Po długotrwałych opóźnieniach, samolot poddano modernizacji i ostatecznie przyjęto do służby w 334. eskadrze KLu w maju 2011. Jednak już po niespełna 3 latach zadecydowano o jego wycofaniu z linii. Powodem są cięcia budżetowe, jakie zmusiły holenderskie siły zbrojne do pozbycia się wielu typów uzbrojenia (HNLMS Zuiderkruis na złom, 2014-02-27, Holandia sprzedała Leopardy, 2014-01-16).

Holenderski DC-10-30 wykonał ostatni lot 11 kwietnia. Jego trasa prowadziła z bazy KLu w Eindhoven do Newquay w W. Brytanii. Tam samolot zostanie rozmontowany. Niektóre wybudowane z niego zespoły i urządzenia posłużą jako części zapasowe dla pary transportowców-tankowców KDC-10, które nadal są eksploatowane (Europejskie tankowce w akcji , 2014-04-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.