Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Udane próby MMP

Wojska lądowe, 24 kwietnia 2014

MBDA poinformowała o przeprowadzeniu prób ogniowych przeciwpancernych pocisków kierowanych Missile Moyenne Portée (MMP) w zamkniętej przestrzeni.

Ostatnie próby potwierdziły działanie zestawów MMP w różnych warunkach terenowych, a także możliwość niszczenia różnych typów pojazdów opancerzonych, w tym wyposażonych w pancerz reaktywny, np. czołgów podstawowych, z dystansu do 4 km / Zdjęcie: MBDA

Próby przeprowadzone zostały w specjalnie do tego przystosowanym tunelu w Bourges w centralnej Francji. Scenariusz zakładał odpalenie pocisku MMP w zamkniętym pomieszczeniu przy diametralnie odmiennych temperaturach otoczenia, co miało potwierdzić możliwość użytkowania systemu w różnych warunkach terenowych, nie tylko na otwartej przestrzeni.

Mimo niezakończonego programu prób ogniowych systemu, na jego zakup zdecydowały się już wojska lądowe Francji. Paryż zlecił MBDA rozpoczęcie produkcji seryjnej około 500 pocisków i blisko 200 wyrzutni MMP za 500 mln EUR (2 mld zł) (Francja zamawia MMP, 2013-12-06).

Docelowo, Francja ma użytkować 2850 pocisków i 400 wyrzutni MMP. Aby zapewnić programowi opłacalności, MBDA musi uzyskać zamówienia eksportowe na około 9000 pocisków. Siłę oferty rynkowej wzmocni integracja MMP z rozwijanymi zestawami przeciwlotniczymi Multi-Purpose Combat Vehicle (MPCV) (MPCV gotowe do dostarczenia, 2013-11-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.