Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy uderzeniowy CN-235 dostarczony

Lotnictwo wojskowe, 02 maja 2014

Konsorcjum ATK i KADDB przekazały wojskom lotniczym Jordanii pierwszy samolot uderzeniowy CN-235.

CN-235 w wersji uderzeniowej. W drzwiach na lewej burcie kadłuba widoczne jest działko / Zdjęcie: ATK

Kontrakt na przebudowanie 2 transportowców CASA (obecnie Airbus Defence & Space) CN-235 na samoloty uderzeniowe został zawarty przez amerykańskie przedsiębiorstwo ATK i jordańskie King Abdullah II Design and Development Bureau (KADDB) z rządem w Ammanie w lutym 2011 (Uderzeniowa CASA-235, 2011-02-21). Wartości kontraktu nie podano do publicznej wiadomości.

Modyfikacja polegała na wzmocnieniu struktury płatowca, zabudowaniu radiolokatora z syntetyczną aperturą, systemu zarządzania walką, nowoczesnej optoelektronicznej głowicy obserwacyjno-celowniczej, laserowego wskaźnika celów oraz urządzeń samoobrony. Uzbrojenie samolotu stanowią wyrzutnie przeciwpancernych pocisków kierowanych AGM-114 Hellfire i 70-mm pocisków rakietowych APKWS (Jordania jest ich pierwszym nabywcą eksportowym) (APKWS dla MH-60S, 2014-04-01) oraz 30-mm automatyczne działko ATK M230LF, zabudowane na lewej burcie kadłuba.

Pierwsze próby w locie samolotu i działka rozpoczęły się jesienią 2013, w USA. Kolejnym etapem, zakończonym w marcu br. były badania charakterystyk pilotażowych kompletnie wyposażonego CN-235 i parametrów zabudowanych urządzeń.

Jordańskie wojska lotnicze zamierzają wykorzystać CN-235 do nadzoru granic, jak również do wspierania działań sił specjalnych lub zwalczania zbrojnych grup w działaniach nieregularnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.