Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia kupuje Harpoony

Lotnictwo wojskowe, 08 maja 2014

Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Brazylii pocisków Harpoon.

Nosicielami pocisków AGM-84L Harpoon Block II będą samoloty P-3AM / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

W ramach Foreign Military Sale rząd w Brasilii nabędzie od Amerykanów 16 przeciwokrętowych pocisków kierowanych AGM-84L Harpoon Block II, 4 pociski szkolne CATM-84L oraz niezbędną ilość zasobników, części zamiennych, urządzeń do obsługi i prób. Stany Zjednoczone Ameryki zapewnią także Brazylijczykom pomoc techniczną i logistyczną oraz szkolenie personelu. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 169 mln USD (ok. 508 mln USD).

Zakup Harpoonów jest jednym z elementów zwiększania zdolności Força Aérea Brasileira (FAB, wojsk lotniczych Brazylii) do zwalczania jednostek nawodnych. Pociski przeznaczone są dla samolotów patrolowych P-3AM Orion.

FAB mają na stanie 8 Orionów, których użytkownikiem jest Esquadrão Orungan (1/7 GAV). W grudniu 2013 wojskowi odebrali ostatni z nich, zmodernizowany w zakładach Airbus Defence & Space w Sewilli. Wyposażenie P-3AM obejmuje m.in. głowicę FLIR i urządzenie AIS.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.