Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe radary Saaba

Przemysł zbrojeniowy, 12 maja 2014

Szwedzkie przedsiębiorstwo zaprezentowało nowe radary z anteną fazowaną.

Pełna gama radiolokatorów produkowanych przez Saab / Zdjęcie: Saab

Szwedzki Saab poinformował dziś o wprowadzeniu na rynek 5 nowych lądowych / morskich radiolokatorów obserwacyjnych z anteną fazowaną. Mają one stanowić dopełnienie już eksploatowanych urządzeń Arthur i Giraffe.

Pierwszy z nich służy do wykrywania wrogich pocisków moździerzowych / artyleryjskich / rakietowych na dystansie do 60 km. Do tej pory producent sprzedał 80 radiolokatorów Arthur (Kolejne zlecenie na Athury, 2013-03-28).

Giraffe AMB i Sea Giraffe AMB to radiolokatory obserwacji przestrzeni powietrznej oraz powierzchni morza. Szwedzi dostarczyli ok. 500 radarów z tej rodziny do ponad 30 krajów świata (IRIS-T SLS dla Szwecji, 2013-03-13).

Nowym produktem jest Giraffe 1X / Sea Giraffe 1X. To trójwspółrzędnościowy radiolokator bliskiego zasięgu, z anteną fazowaną, pracujący w paśmie X.

Kolejne nowoopracowane urządzenie to radar średniego / dalekiego zasięgu Giraffe 4A / Sea Giraffe 4A. Jego przeznaczeniem jest obserwacja przestrzeni powietrznej, kierowanie obroną powietrzną, wykrywanie, ostrzeganie i lokalizowanie nieprzyjacielskich stanowisk ogniowych. Urządzenie działa w paśmie S.

Ostatnia nowość to Giraffe 8A – radiolokator dalekiego zasięgu, także pracujący w paśmie S, zdolny do wykrywania pocisków balistycznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.