Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Guarani do oczyszczania faweli

Wojska lądowe, 15 maja 2014

Kołowe transportery opancerzone VBTP-MR Guarani 6x6 zostaną użyte do pacyfikowania ewentualnych zamieszek w dzielnicach biedy Rio de Janeiro podczas zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej.

W bieżącym roku wojska lądowe Brazylii otrzymają 86 kto Guarani 6x6. Pojazdy zostaną podporządkowane pododdziałom 14. i 15. Brygad Piechoty Zmechanizowanej / Zdjęcie: Iveco

Na początku czerwca Exército Brasileiro (wojska lądowe Brazylii) zamierzają wysłać nieokreśloną liczbę kto Guarani 6x6 do jednej z tzw. dzielnic biedy (port. favela) Complexo da Maré, na północy Rio de Janeiro. Trafią tam wozy podporządkowane 33º Batalhão de Infantaria Mecanizado (33. Batalionowi Piechoty Zmechanizowanej), wchodzącemu w skład 15ª Brigada de Infantaria Mecanizada (15. Brygady Piechoty Zmechanizowanej), stacjonującej w Cascavel, na terenie południowego stanu Paraná (Guarani oficjalnie w służbie, 2014-03-25, Pierwsze Guarani w linii już w marcu, 2014-02-27).

Decyzja o wysłaniu kto Guarani do faweli Rio de Janeiro oficjalnie tłumaczona jest chęcią wsparcia rozmieszczonych tam od kilku tygodni oddziałów policji, wojsk lądowych oraz Korpusu Piechoty Morskiej marynarki wojennej. Warto przypomnieć, że pod koniec marca br. Exército Brasileiro przyjęły do służby pierwszą partię 13 transporterów Guarani. Tak mała liczba pojazdów, które mogą zostać zaangażowane w przedsięwzięcie, wskazuje na to, że ich skierowanie do Maré ma raczej na celu sprawdzenie wozów w sytuacjach zbliżonych do bojowych, a także przećwiczenie ich załóg.

Inną formą sprawdzenia Guarani 6x6 w terenie będzie zapowiedziane wysłanie części pojazdów na Haiti, w ramach wsparcia misji ONZ MINUSTAH (United Nations Stabilization Mission in Haiti) (Guarani zostaną wysłane na Haiti, 2013-11-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.