Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Javelin odpalony z wieży

Wojska lądowe, 16 maja 2014

Lockheed Martin poinformował o odpaleniu ppk Javelin z uniwersalnej wieży, przeznaczonej dla wozów bojowych.

Zdjęcie: Lockheed Martin

Producent nie ujawnił szczegółów, kiedy dokładnie miała miejsce próba Javelina (na zdjęciu pokazano odpalenie z wyrzutni ręcznej). Wiadomo tylko, że odbyła się na terenie poligonu Cranfield Ordnance Test & Evaluation Centre w pobliżu Wiltshire, w Anglii. Jednocześnie zrealizowano strzelania z 30-mm działka ASP-30, także zamontowanego we wspomnianej wieży.

Wieża jest wspólnym projektem Lockheed Martin U.K. i Lockheed Martin Missiles and Fire Control. Produkcja wieży i integracja pocisku zajęła brytyjskim i amerykańskim inżynierom 9 miesięcy.

Wyposażona w ASP-30 i wyrzutnię Javelinów uniwersalna wieża przeznaczona jest dla wozów bojowych o masie poniżej 20 t (M113, czy Wiesel). Może ona służyć do zwalczania czołgów i lekko opancerzonych pojazdów, hangarów, śmigłowców, bunkrów i siły żywej. W grudniu ub. r. przeprowadzono próby odpalania Javelina z wyrzutni okrętowej (Javelin odpalony z Centuriona, 2013-12-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.