Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ILA 2014: Turecki pocisk manewrujący

Lotnictwo wojskowe, 20 maja 2014

Jedną z propozycji tureckiego Roketsana jest pocisk manewrujący SOM, opracowany samodzielnie.

Pełnowymiarowa makieta pocisku manewrującego SOM / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Pocisk, nazwany po prostu Stand Off Missile, opracowany jest w dwóch wersjach. SOM-A/SOM-B1 ma masę 610 kg, a SOM-B2 - 660 kg. Obydwie przenoszą głowicę bojową o masie 230 kg. Napęd zapewnia silnik turboodrzutowy (Rozwój SOM, 2012-03-11).

Zasięg pocisku to ponad 185 km. SOM ma zdolność wykonywania lotu profilowego, ze zwrotami w podanych punktach trasy. Nawigację zapewnia układ INS/GPS/TRN/IBN. W trakcie lotu możliwe jest wprowadzenie nowych celów i ustawienie parametrów podczas trafienia.

SOM przeznaczony jest do zwalczania silnie bronionych celów lądowych i morskich, takich jak stanowiska obrony powietrznej, centra dowodzenia oraz porty lotnicze i morskie. Obecnie trwają jego próby w locie. Nosicielem jest samolot F-4 Phantom.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra