Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dania wyszła z Afganistanu

Strategia i polityka, 22 maja 2014

Przed dwoma dniami odbyła się ceremonia oficjalnie kończąca duńską obecność wojskową w Afganistanie w ramach wielonarodowej misji ISAF.

W ciągu kilkunastu lat obecności w Afganistanie, przez państwo to przewinęło się 18 000 duńskich żołnierzy. Ponad trzydziestu z nich straciło życie / Zdjęcie: ISAF

Ceremonia odbyła się na terenie położonego w prowincji Helmand Camp Bastion (Druzgocący raport o ataku na Camp Bastion, 2014-04-16), gdzie Duńczycy stacjonowali przez 17 rotacji swojego kontyngentu. Ostatnia zmiana 214 żołnierzy oficjalnie zakończyła wszelkie operacje wojskowe w Afganistanie, dając tym samym zielone światło do wycofania się z powrotem do kraju.

Przez większą część obecności w Afganistanie, Duńczycy koncentrowali się na prowadzeniu operacji wojskowych na południu kraju w ramach regionalnego zespołu zadaniowego, Task Force Helmand, wspierając jednostki sojusznicze innych państw, w tym m.in. Wielkiej Brytanii, a także miejscowe siły porządkowe. Duński kontyngent aktywnie włączał się też w szereg programów infrastrukturalnych, delegując swoich przedstawicieli do rozsianych po całym kraju Zespołów Odbudowy Prowincji (PRT).

Dania jest kolejnym państwem misji ISAF, które kończy swą obecność wojskową w Afganistanie. Przed kilkoma tygodniami do kraju powrócili ostatni żołnierze kanadyjskiego kontyngentu (Kanadyjczycy wyszli z Afganistanu, 2014-03-20). Powoli do powrotu przygotowują się też Brytyjczycy, którzy oddali pod dowództwo lokalnych sił porządkowych większość z kontrolowanych przez siebie do niedawna baz w prowincji Helmand (Brytyjczycy redukują liczbę baz w Afganistanie, 2014-03-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.