Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja AAV-7A1

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 22 maja 2014

Korpus Piechoty Morskiej (USMC) zlecił dwóm przedsiębiorstwom opracowanie programów modernizacyjnych amfibii AAV-7A1.

Modernizacja obejmie blisko 400 z ponad tysiąca pływających transporterów AAV-7A1 użytkowanych przez USMC. Podniesienie ich potencjału bojowego i zwiększenie trwałości użytkowej powinno zapewnić im odpowiedni poziom interoperacyjności z nowymi pojazdami amfibijnymi Korpusu, które powstaną w ramach Amphibious Combat Vehicle (ACV) / Zdjęcie: USMC

Opracowanie programów modernizacyjnych AAV-7A1 zostało zlecone producentowi pojazdów, BAE Systems oraz koncernowi SAIC. Ten pierwszy otrzymał na to ponad 12 mln USD (36 mln zł). W połowie 2015, USMC wybierze ostateczną propozycję.

Modernizacji mają zostać poddane 392 pływające transportery opancerzone AAV-7A1 spośród ponad tysiąca pojazdów tego typu użytkowanych przez Korpus Piechoty Morskiej. Część pozostałych, noszących największe ślady eksploatacji, zostanie z kolei najprawdopodobniej wycofana z linii lub odsprzedana (Chile planuje zakup używanych AAV-7, 2013-06-10).

 USMC zależy przede wszystkim na poprawie przeżywalności wozów na polu walki oraz podniesieniu ich potencjału operacyjnego, m.in. przez unowocześnienie elementów układu napędowego oraz zawieszenia. Całkowity koszt modernizacji AAV-7A1 powinien wynieść 104,2 mln USD (318,4 mln zł). Taka kwota znalazła się w projekcie budżetu USMC na rok fiskalny 2015.

Modernizacja tylko części z użytkowanych przez USMC AAV-7A1 może wynikać z planów zakupu i wprowadzenia do służby serii nowych pojazdów, opracowanych w ramach programu Amphibious Combat Vehicle (ACV), który pojawił się w miejsce zawieszonego przed laty Expeditionary Fighting Vehicle (EFV) (Kolejne testy EFV, 2010-08-21, EFV – papierowy sen?, 2008-05-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.