Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Global Hawk w Misawa AFB

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 24 maja 2014

Do bazy USAF Misawa w Japonii dotarł pierwszy bezzałogowy samolot rozpoznawczy Global Hawk. Docelowo mają w niej stacjonować dwa bsl tego typu.

Zdjęcie: USAF

Dziś rano, o 6:05 w bazie Misawa w prefekturze Aomori w Japonii wylądował pierwszy bezzałogowy samolot rozpoznawczy RQ-4 Global Hawk. Bsl przylecił z bazy Andersen na wyspie Guam. Drugi Global Hawk ma przylecieć do Misawa AFB 28 maja.

Oba bezzałogowce mają pozostać w Japonii do października. Wraz z nimi w japońskiej bazie przebywać będzie około 40 żołnierzy z 69th Reconnaissance Group, Detachment 1, zajmujących się obsługą naziemną. Operatorzy pozostaną w Beale AFB w Kalifornii, skąd przez łącza satelitarne nadzorują loty Global Hawków także z Guam.

Global Hawki rozpoczną loty rozpoznawcze na początku czerwca. W bazie Misawa panują latem lepsze warunki atmosferyczne niż na Guam, gdzie o tej porze szaleją sztormy utrudniające intensywną eksploatację. Celem lotów Global Hawków mają być obszary Pacyfiku graniczące z ChRL i Koreą Północną.
Przebazowanie Global Hawków do Misawa AFB wzbudziło protesty okolicznych mieszkańców i lokalnych władz. Obawy związane są m.in. z bezpieczeństwem lotów. Amerykanie uspokajają, informując, że Global Hawki operują na wysokości ok. 15 km, a więc powyżej korytarzy zajmowanych przez cywilne samoloty pasażerskie.


Drukuj Góra