Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze ekspedycyjne skrzydło bsl

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 lipca 2008

423 Skrzydło z bazy Creech w Newadzie, eksploatujące bezzałogowe staki latające zostało jako pierwsze w historii desygnowane przez dowództwo US Air Force do wykonywania misji ekspedycyjnych.

GBU-49 jest kolejnym, obok ppk AGM-114 Hellfire i bomb kierowanych laserowo GBU-12 Paveway II, rodzajem uzbrojenia zintegrowanym z bbsl MO-9 Reaper / Zdjęcie: US Air Force

Od tej pory jednostka nosi oznaczenie 432 AEW (Air Expeditionary Wing). W jej skład wchodzi sześć dywizjonów lotniczych: rozpoznawcze 11, 15, 17 i 30 Expeditionary Reconnaissance Squadron, używające bsl MQ-1B Predator i uderzeniowe 19 i 42 Expeditionary Attack Squadron, których wyposażeniem są bojowe bsl MQ-9 Reaper oraz dywizjon obsługi technicznej. Personel 15 ERS wziął już udział w działaniach bojowych podczas operacji w Azji (Enduring Freedom i Iraqi Freedom).

Być może już wkrótce lotnicy z 432 AEW będą mieli możliwość wypróbowania w praktyce najnowszego rodzaju uzbrojenia przeznaczonego dla Reaperów. 13 maja na poligonie Naval Air Warfare Center Weapons Division China Lake w Kalifornii przeprowadzono pierwszą próbę zrzutu 500-funtowych (227-kg) bomb kierowanych laserowo GBU-49, których nosicielem był MQ-9. W trakcie finałowego testu wykonano zrzut aż czterech bomb jednocześnie - trzy były naprowadzane na cel przy pomocy GPS, a czwarta laserowo.


Drukuj Góra