Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod ostatnią Warszawiankę

Marynarka wojenna, 29 maja 2014

Wczoraj, na terenie stoczni Admirałtiejskije Wierfi w St. Petersburgu położono stępkę pod ostatni z serii sześciu okrętów podwodnych proj.636 Warszawianka budowanych dla Wietnamu.

Zakup okrętów podwodnych proj.636 Warszawianka to, obok fregat projektu 1166.1, typu Gepard, jeden z najważniejszych programów zbrojeniowych Wietnamu / Zdjęcie: SkyScraper City

Zgodnie z porozumieniem z 2009, za cenę 1,7 mld USD (5,2 mld zł), Wietnam odbierze i wprowadzi do służby 6 okrętów podwodnych proj.636.1 Warszawianka (Wietnam kupił 6 rosyjskich okrętów podwodnych , 2009-12-16). Pierwsze dwa, Ha Noi (HQ-182) i Ho Chi Minh (HQ-183), przekazano już marynarce wojennej tego państwa (Podniesienie bandery na Warszawiankach, 2014-04-04). Obecnie trwają ich próby morskie. Zgrywana jest też załoga.

Wczoraj, na terenie stoczni Admirałtiejskije Wierfi w St. Petersburgu odbyła się z kolei ceremonia położenia stępki pod ostatni okręt, przyszły Bà Rịa Vũng Tàu (HQ-187). Powinien on trafić do odbiorcy, podobnie jak w dalszym ciągu budowane, Khánh Hòa (HQ-185) i Đà Nẵng (HQ-186), w latach 2015-2016. Wcześniej, bo najprawdopodobniej już br., Wietnamczycy odbiorą trzeci z serii, Hải Phòng (HQ-184).

Szybka rozbudowa potencjału marynarki wojennej to dla Hanoi priorytet. To właśnie ten rodzaj sił zbrojnych będzie w przyszłości chronił wietnamskie interesy ekonomiczne na wodach Morza Południowochińskiego, zagrożone kolejnymi prowokacyjnymi zachowaniami ChRL, takimi jak rozmieszczenie platformy wiertniczej, Haiyang Shiyou 981, w odległości 31 km od uznawanej przez Wietnamczyków za własną wyspy Tryton.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.