Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie wybrały EMB-145

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 lipca 2008

Przedstawiciele indyjskiej organizacji badań i rozwoju technologii obronnych DRDO podpisali z brazylijskim Embraerem długo negocjowaną umowę o zakupie 3 EMB-145, na których zostanie zabudowany miejscowy system wczesnego ostrzegania.

EMB-145 (R-99A) z radarem Ericssona. Indyjski samolot będzie zbudowany w podobnym układzie. Po podpisaniu wczorajszej umowy, strony nie ujawniły jej wartości. Według wcześniejszych, nieoficjalnych informacji miejscowej prasy, DRDO będzie musiała zapłacić za 3 samolotu ok. 210 mln USD / Zdjęcie: Embraer

System rozwijany jest przez Centrum Systemów Lotniczych DRDO, na zamówienie miejscowych wojsk lotniczych. W myśl podpisanego wczoraj porozumienia, Brazylijczycy dostarczą 3 samoloty, przebudowane dla zamontowania indyjskiego systemu wczesnego ostrzegania, opartego na antenie z aktywnym skanowaniem fazowym.

Pierwszy samolot ma zostać dostarczony w ciągu najbliższych 3 lat. Od 2012, po pełnym doposażeniu w systemy elektroniczne, będzie on testowany wspólnie z wojskami lotniczymi Indii.

Dla Embraera jest to kolejny kontrakt wojskowy, dotyczący regionelnego EMB-145. Na zamówienie wojsk lotniczych Brazylii powstało już 8 samolotów w wersji wczesnego ostrzegania (R-99A), z radarem Erieye szwedzkiego Ericssona AB, i rozpoznania radioelektronicznego R-99B. 4 samoloty pierwszego typu otrzymali również Grecy, zaś Meksykanie - 1 maszynę wczesnego ostrzegania i 2 samoloty morskie.

Umowa jest częścią wysiłków zmierzających do pozyskania przez Indie nowoczesnych samolotów wczesnego ostrzegania. W 2004 miejscowe władze podpisały porozumienia o dostawie 3 rosyjskich Ił-ów 76, z zabudowanymi izraelskimi systemami wczesnego ostrzegania, dowodzenia i łączności, dostarczanymi przez IAI. Wartość tego kontraktu wynosi 1,1 mld USD, a pierwszy samolot zostanie prawdopodobnie dostarczony we wrześniu 2008, rok po pierwotnie założonym terminie.


Drukuj Góra