Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wstrzymane próby CSeries

Lotnictwo cywilne, 02 czerwca 2014

Z powodu awarii silnika samolotu komunikacyjnego CSeries 100 jego próby znowu zostały wstrzymane.

Zdjęcie: Bombardier

Program prób w locie najnowszego kanadyjskiego samolotu komunikacji regionalnej CSeries 100 znowu został wstrzymany. Powodem jest awaria jednego z silników pierwszego prototypu.

W ubiegły czwartek po południu, w trakcie prób naziemnych zespołu napędowego samolotu CS100 FTV-1 (na zdjęciu), w zakładach Bombardiera w Mirabel, miało miejsce nieokreślone zdarzenie. W jego efekcie uszkodzony został jeden z silników i fragment płatowca.

Przedstawiciel producenta nie sprecyzował, co dokładnie zaszło, ograniczając się do informacji, że sytuacja została natychmiast opanowana przez personel obsługowy. Następnie samolot odholowano do hangaru w celu przeprowadzenia dokładnej inspekcji. W prowadzonym obecnie dochodzeniu w sprawie przyczyn zdarzenia biorą także udział przedstawiciele koncernu Pratt & Whitney – producenta silników PW1500G, napędzających CSeries i kanadyjskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu.

Zdaniem Bombardiera zdarzenie nie spowoduje opóźnienia terminu wejścia do służby samolotów CSeries, planowanego w połowie 2015. Próby w locie zostaną wznowione po wyjaśnieniu jego przyczyn (CSeries na mrozie i w upale, 2014-05-02). 18 maja oblatano 4. samolot przedseryjny.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.