Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe śmigłowce coraz bliżej

Lotnictwo wojskowe, 02 czerwca 2014

30 maja uczestnicy postępowania dotyczącego dostawy 70 śmigłowców dla Sił Zbrojnych RP, pozyskiwanych w oparciu o wspólną platformę, otrzymali zaproszenie do złożenia tzw. ofert ostatecznych.

Według najnowszych wymagań, SZ RP zakupią 70 śmigłowców w 3 wersjach: wielozadaniowo-transportowej, CSAR i ZOP. Zastąpią one w służbie  starsze typy produkcji radzieckiej, czyli Mi-8 (na zdjęciu) i Mi-14 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

W zaproszeniu zawarto, zaktualizowane w wyniku negocjacji technicznych, wymagania techniczne dotyczące śmigłowców. Planowane jest zakupienie wersji wielozadaniowo-transportowej, bojowego poszukiwania i ratownictwa (CSAR) oraz zwalczania okrętów podwodnych (ZOP).

Wraz z dostawą śmigłowców pozyskany będzie pakiet logistyczny i szkoleniowy oraz zintegrowany ze śmigłowcami system szkolenia. Termin składania dokumentów zaplanowano na 3. kw. 2014. Rozstrzygnięcie postępowania na dostarczenie śmigłowców ma odbyć się do końca br., a podpisanie umowy – na początku 2015.

W postępowaniu na dostawę śmigłowców wielozadaniowych udział biorą, jak już wcześniej anonsowano (Trzy oferty w przetargu na śmigłowce , 2013-05-22): Konsorcjum Program EC725 Caracal Polska w składzie: Airbus Helicopters , Heli Invest Sp. z o.o. oferujące EC725 Caracal; Konsorcjum w składzie: Sikorsky Intermational Operations Inc., Sikorsky Aircraft Corporation, Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o. o. proponujące S-70i Black Hawk oraz Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik SA., której produktem jest AW149.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.