Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Debiut HMS Defender

Marynarka wojenna, 03 czerwca 2014

Piąty z serii brytyjskich niszczycieli rakietowych Typ 45, HMS Defender, opuścił port macierzysty i udał się na pierwszą misję.

HMS Defender jest przedostatnim z serii 6 niszczycieli rakietowych Typ 45. W przyszłości okrętów te będą odpowiadały m.in. za ochronę grup lotniskowcowych budowanych obecnie jednostek typu Queen Elizabeth / Zdjęcie: Royal Navy

HMS Defender opuścił port morski w Portsmouth wczoraj i skierował się na wody Oceanu Indyjskiego. Przez najbliższe miesiące okręt weźmie udział w serii misji patrolowych, osłaniając przed piratami morskimi i terrorystami statki, idące lokalnymi szlakami żeglugowymi. Następnie niszczyciel dołączy do jednostek patrolujących wody Zatoki Perskiej, w ramach wielonarodowej operacji Kipion.

Ostatnie miesiące załoga HMS Defender spędziła na zgrywaniu się oraz próbach morskich przyjętego do służby w marcu 2013 okrętu (HMS Defender dołączył do Royal Navy, 2013-03-22). W ich trakcie, niszczyciel po raz pierwszy odpalił pocisk rakietowy systemu przeciwlotniczego Sea Viper/PAAMS (HMS Defender odpalił Sea Viper, 2014-05-15). System jest głównym orężem wszystkich niszczycieli Typ 45. Składa się z wyrzutni pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Aster 15 i Aster 30 oraz 5 stacji radiolokacyjnych, w tym wielofunkcyjnego radaru SAMPSON.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.