Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Debiut HMS Defender

Marynarka wojenna, 03 czerwca 2014

Piąty z serii brytyjskich niszczycieli rakietowych Typ 45, HMS Defender, opuścił port macierzysty i udał się na pierwszą misję.

HMS Defender jest przedostatnim z serii 6 niszczycieli rakietowych Typ 45. W przyszłości okrętów te będą odpowiadały m.in. za ochronę grup lotniskowcowych budowanych obecnie jednostek typu Queen Elizabeth / Zdjęcie: Royal Navy

HMS Defender opuścił port morski w Portsmouth wczoraj i skierował się na wody Oceanu Indyjskiego. Przez najbliższe miesiące okręt weźmie udział w serii misji patrolowych, osłaniając przed piratami morskimi i terrorystami statki, idące lokalnymi szlakami żeglugowymi. Następnie niszczyciel dołączy do jednostek patrolujących wody Zatoki Perskiej, w ramach wielonarodowej operacji Kipion.

Ostatnie miesiące załoga HMS Defender spędziła na zgrywaniu się oraz próbach morskich przyjętego do służby w marcu 2013 okrętu (HMS Defender dołączył do Royal Navy, 2013-03-22). W ich trakcie, niszczyciel po raz pierwszy odpalił pocisk rakietowy systemu przeciwlotniczego Sea Viper/PAAMS (HMS Defender odpalił Sea Viper, 2014-05-15). System jest głównym orężem wszystkich niszczycieli Typ 45. Składa się z wyrzutni pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Aster 15 i Aster 30 oraz 5 stacji radiolokacyjnych, w tym wielofunkcyjnego radaru SAMPSON.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.