Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy budżet obronny Pakistanu

Strategia i polityka, 05 czerwca 2014

Ministerstwo obrony Pakistanu opublikowało szczegóły nowego budżetu na rok fiskalny 2014/2015.

W nowym budżecie obronnym Pakistanu, największa część środków finansowych, 48%, zostanie przekazana wojskom lądowym. Pozostałe rodzaje sił zbrojnych, wojska lotnicze i marynarka wojenna, otrzymają 20% i 10%. Duży udział w wydatkach obronnych państwa będą miały środki pomocowe z USA, w wysokości 280 mln USD (847 mln zł) / Zdjęcie: MO Pakistanu

W rozpoczynającym się 1 lipca roku fiskalnym, ministerstwo obrony Pakistanu będzie miało do dyspozycji 700 mld PKR (21,5 mld zł). Prezentowana kwota stanowi wzrost o 11% w porównaniu do wartości zeszłorocznej i odpowiada 2,7 % PKB. Jeżeli jednak uwzględni się stopę inflacji określaną na poziomie 8%, okaże się, że rzeczywisty wzrost wydatków obronnych państwa będzie mniejszy i wyniesie nieco ponad 3%.

W nowym budżecie dużo miejsca zajmują koszty funkcjonowania całego resortu, a także wydatki związane z aktywnością zawodową pracowników. Przeznaczane na to środki wynoszą odpowiednio 180,2 mld PKR (5,5 mld zł) i 293 mld PKR (6 mld zł). Kolejne 163,4 mld PKR (5 mld zł) pokryją pensje wojskowych.

Na zakupy nowego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego Islamabad przeznaczy w najbliższym roku fiskalnym 153 mld PKR (4,7 mld zł). To wzrost o 17% w porównaniu do zeszłorocznej perspektywy budżetowej.

Nowe środki budżetowe pozwolą na realizację części programów zbrojeniowych, prowadzonych lub dopiero zapowiadanych przez Pakistan. Chodzi m.in. o zakupy kolejnych używanych samolotów F-16 (Pierwsze ex-jordańskie F-16 już w Pakistanie , 2014-04-28), a ewentualnie także chińskich konwencjonalnych okrętów podwodnych Typu 041 (Pakistan coraz bliżej zakupu chińskich OP, 2014-02-17) lub rosyjskich śmigłowców uderzeniowych Mi-35 (Rosyjskie śmigłowce dla Pakistanu, 2014-06-03).

Dodatkowe środki finansowe pozwolą też na sprawną i szybką przeprowadzkę marynarki wojennej z dotychczasowej bazy w Karachi do Jinnah w Ormara na zachodzie kraju (Przebazowanie pakistańskiej floty , 2014-04-24). Jednocześnie wsparcie finansowe zostanie przekazane rodzimemu przedsiębiorstwu stoczniowemu, Karachi Shipyard and Engineering Works, odpowiadającemu w przeszłości m.in. za budowę fregat typu Zulfiquar (Ostatni Zulfiquar przyjęty do służby, 2013-09-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.