Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mirage zamiast Rafale

Lotnictwo wojskowe, 05 czerwca 2014

Francuskie Rafale stacjonujące w bazie w Malborku zostały zastąpione przez Mirage 2000.

Klucz francuskich Mirage 2000 na lotnisku 22. BLT / Zdjęcie: MO Francji

Zgodnie z zapowiedzią francuskiego resortu obrony, klucz samolotów Rafale ze składu Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji), który od końca kwietnia stacjonował w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim, powrócił do kraju. W zastępstwie Paryż wysłał do Polski parę Mirage 2000-5F z Escadron de Chasse (eskadry myśliwskiej) 1/2 Cigognes, stacjonującej w Base Aérienne 116 Lieutenant-colonel Papin w Luxeuil-Saint-Sauveur i parę Mirage 2000C z EC 2/5 Île-de-France z BA 115 Orange-Caritat.

W pierwszej kolejności, pod koniec maja do Polski przybył personel obsługowy Armee de l’Air. Samoloty wylądowały w Królewie Malborskim rankiem 2 czerwca. Dowódcą francuskiego kontyngentu jest ppłk pil. Gauthier Dewas, który zastąpił na tym stanowisku ppłka pil. Yanna Malarda.

Mirage 2000 pozostaną w Polsce do końca sierpnia. W tym czasie będą odbywały dwustronne misje treningowe, ćwicząc z lotnikami Sił Powietrznych, a także, w razie potrzeby, wesprą Polaków i Brytyjczyków w wykonywaniu zadań Air Policing (PKW Orlik 5 już w Szawlach , 2014-04-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra