Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe kutry interwencyjne Indii

Marynarka wojenna, 05 czerwca 2014

Marynarka wojenna Indii odebrała trzy nowe kutry interwencyjne, Immediate Support Vessel, zbudowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Na swym pokładzie kutry przewożą łódź półsztywną, która będzie używana przez zespoły interwencyjne. Zgodnie z przyjętą zasadą, dowództwo nad okrętami będzie sprawował oficer w stopniu porucznika / Zdjęcie: Kemmannu

Kutry budowane są przez konsorcjum, na czele którego stoi Abu Dhabi Ship Builders. Docelowo, marynarka wojenna Indii zamierza odebrać i wprowadzić do służby 23 takie jednostki. W styczniu br. 7 z nich zostało przekazanych Zachodniemu Dowództwu tego rodzaju sił zbrojnych Indii.

Dzisiejsza uroczystość, odbyła się w Visakhapatnam. Nie bez powodu, bowiem to właśnie w tym mieście znajduje się siedziba Wschodniego Dowództwa marynarki wojennej Indii, które odebrało 3 kolejne kutry ISV. Docelowo, w Visakhapatnam stacjonować będzie 9 okrętów tego typu. Rozwijające prędkość 40 w, jednostki będą służyły do patrolowania wód przybrzeżnych państwa oraz dokonywania interwencji, m.in. w przypadku wykrycia próby przemytu, piractwa morskiego lub terroryzmu.

Długie na 25 m i szerokie na 6 m, kutry wezmą na pokład do 7 osób. Teoretycznie więc, będą mogły przewozić mały zespół interwencyjny, dokonujący inspekcji na podejrzanych statkach lub łodziach motorowych. Pracę w nocy umożliwią nowoczesne urządzenia obserwacji i analizy otoczenia.


Drukuj Góra