Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe Dingo 2

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 lipca 2008

Krauss-Maffei Wegmann dostarczy niemieckim wojskom lądowym, w trybie natychmiastowym, 54 samochody patrolowe Dingo 2. Jednocześnie KWM zbuduje 420 zdalnie sterowanych stacji uzbrojenia. Wartość obu kontraktów, łącznie z opcjami, wynosi 144,6 mln Euro.

12-tonowe Dingo 2, w wersji transportera, przewozi do 8 żołnierzy, chronionych przed ostrzałem broni strzeleckiej i odłamkami artyleryjskimi. Pojazd został zaprojektowany dla złagodzenia skutków wybuchów min. Przedstawiony na zdjęciu, uzbrojono w stację FLW 100. / Zdjęcie: KMW

Umowę w tej sprawie podpisali 26 czerwca przedstawiciele KMW oraz niemieckiej agencji technologii wojskowych i zakupów BWB. Koncern poinformował o tym dopiero w piątek.

Kontrakt zakłada dostarczenie do końca bieżącego roku 50 samochodów patrolowych Dingo 2, w wersji bazowej i 4 pojazdów zabezpieczenia technicznego Dingo 2 GSI. Opcjonalnie niemieckie wojska lądowe otrzymają dodatkowo 44 samochody wersji GSI w późniejszym terminie. Wartość całego kontraktu wynosi 76,3 mln Euro.

Jednocześnie BWB zamówiła 420 stacji uzbrojenia: 230 lekkich FLW 100 i 190 FLW 200. Te pierwsze, o masie mniejszej niż 100 kg, wyposażono w sterowany z wewnątrz pojazdu km MG3, kalibru 7,62 mm. Wykorzystująca podobne podzespoły cięższa stacja (o masie prawie 200 kg), została uzbrojona w automatyczny granatnik, kalibru 40 mm. Systemy zostaną zamontowane na zamówionych i wykorzystywanych już pojazdach Bundeswehry. Wartość tego kontraktu to 68,3 mln Euro.

Obecnie samochody rodziny Dingo są wykorzystywane przez Niemców (łącznie 563 egz. Dingo 1 i 2 różnych wersji, z których większość została już dostarczona), Belgów (220 egz. z opcją na kolejne 132 egz.), Austriaków (35) i Czechów (4, zobacz: Czeskie Dingo 2 dostarczone). Dodatkowo Luksemburg złożył zamówienie na 48 pojazdów, które zostaną przekazane odbiorcy w latach 2009-2010.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra