Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Typhoona w Moron

Lotnictwo wojskowe, 09 czerwca 2014

W hiszpańskiej bazie lotniczej Moron rozbił się podczas lądowania myśliwiec Eurofighter Typhoon. Jego pilot zginął.

Pilot myśliwca Eurofighter Typhoon po starcie z bazy Moron koło Sewilli na południu Hiszpanii wykonywał rutynowy lot treningowy. Około 14:20 czasu lokalnego (12:20 GMT) samolot podchodził do lądowania po powrocie z misji. Z niewiadomych przyczyn rozbił się i spłonął. Pilot zginął mimo próby katapultowania.

Pilotem rozbitego samolotu był 30-letni kpt. Fernando Lluna Carrascosa. Urodził się w Madrycie. Na Typhoonach wylatał ponad 600 godzin.

Rozbity samolot to Eurofighter Typhoon. Należał do eskadry Ala 11 hiszpańskich wojsk lotniczych (Ejército del Aire).


Drukuj Góra