Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Su-27 trafią na Belbek

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 10 czerwca 2014

Rosyjskie ministerstwo obrony chce do końca 2014 przebazować dwadzieścia Su-27 na znajdujące się na Krymie lotnisko Belbek.

Ukraińskie samoloty stacjonujące w wydzielonej części wojskowej lotniska Belbek w maju 2011 / Zdjęcie: Antropomant

Rosyjskie siły zbrojne zaczynają zagospodarowywać przejęte po Ukrainie obiekty wojskowe. Jednym z nich jest międzynarodowy port lotniczy Belbek (UCK/UKFB) pod Sewastopolem, z wydzielonym obszarem A-4515 dla lotnictwa bojowego.

Lotnisko z 3-kilometrowym pasem startowym, zdolnym do przyjmowania dowolnych samolotów, zostało zajęte 28 lutego 2014 i całkowicie przejęte przez siły rosyjskie 22 marca 2014 (6 dni po krymskim referendum). Stacjonowała tam wówczas ukraińska 204. Brygada Lotnictwa Taktycznego, przebazowana na Belbek w grudniu 2007, wyposażona w ponad 50 samolotów, w tym myśliwce MiG-29 (Ukraińskie MiG-29 po remoncie, 2012-03-07).

Rosyjskie Su-27 będą obsługiwane na razie wyłącznie przez rosyjskich pilotów. Jednak – jak twierdzi rzecznik Ministerstwa Obrony FR – planowane jest także przeszkolenie na samoloty także byłych ukraińskich lotników, którzy po przejęciu Krymu opuścili szeregi sił zbrojnych Ukrainy i zdecydowali się pozostać na terenie półwyspu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra