Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dowództwo wojsk śmigłowcowych

Strategia i polityka, 08 lipca 2008

Holenderskie siły zbrojne stworzyły dowództwo wojsk śmigłowcowych. Skupiło ono pod swoimi rozkazami jednostki trzech rodzajów sił zbrojnych.

Uroczysta inauguracja działania nowej instytucji odbyła się 4 lipca, w bazie lotniczej Gilze-Rijen. Pierwszym dowódcą został kmdr. Theo ten Haaf. Było to wykonanie zadania, określonego w 2005.

Głównym powodem takiej decyzji, był wzrost zapotrzebowania na śmigłowce, tak w samej Holandii, jak i w misjach zagranicznych. Uznano, że skonsolidowanie dowodzenia spowoduje lepsze wykorzystanie ludzi i sprzętu, przy możliwości minimalizowania kosztów.

Obecnie Holandia wykorzystuje 85 śmigłowców wojskowych, obsługiwanych przez ok. 2200 żołnierzy. Nowemu dowództwu podlega 5 baz lotniczych: wojsk lądowych w Deelen, marynarki wojennej w De Kooy, 303. eskadry SAR w Leeuwarden oraz wojsk lotniczych, w Gilze-Rijnen i Soesterbergu. Po pełnej integracji ta ostatnia zostanie rozwiązana.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.