Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Porozumienie Raytheona i Bumaru Elektroniki

Przemysł zbrojeniowy, 13 czerwca 2014

Raytheon i Bumar Elektronika podpisały umowę w sprawie zaprojektowania i opracowania zmodernizowanej anteny układu IFF dla zestawu Patriot.

Nowa antena układu IFF wchodzącego w skład zestawu ma być kompatybilna również z wcześniejszymi wersjami Patriotów / Zdjęcie: US Army

Umowa o współpracy pomiędzy obydwoma przedsiębiorstwami została ogłoszona w kilka tygodni po zorganizowanej w Warszawie przez Raytheona i Polski Holding Obronny Sp. z o. o. (PHO) konferencji na temat partnerstwa. Wzięło w niej udział ponad 100 polskich przedsiębiorstw i przedstawicieli rządu.

Zawarta obecnie umowa dotyczy zaprojektowania i opracowania zmodernizowanej anteny układu identyfikacji swój-obcy (IFF) dla zestawu przeciwlotniczego / przeciwrakietowego Patriot. Nowa antena jest kluczowym elementem nowoczesnego radiolokatora zestawu Patriot, o polu obserwacji 360º, oferowanego przez Amerykanów w ramach programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu Wisła. Antena ta będzie kompatybilna również z wcześniejszymi wersjami Patriotów, co umożliwi przyszłą modernizację użytkowanych obecnie na świecie radarów, wchodzących w skład tego zestawu.

Porozumienie umożliwia zespołom inżynierów z obydwu przedsiębiorstw rozpoczęcie prac koncepcyjnych. Docelowo może zaowocować podpisaniem wieloletniej umowy obejmującej projektowanie, opracowanie, próby i produkcję anteny.

PHO ma podpisane porozumienia o współpracy także z innym uczestnikami biorącymi udział w przetargu na system obrony powietrznej dla Polski (MEADS z certyfikatem AIMS, 2014-05-21, Francusko-włoskie strzelania Aster 30, 2014-05-26, Izrael rezygnuje z Tarczy Polski?, 2014-05-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.