Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Porozumienie Raytheona i Bumaru Elektroniki

Przemysł zbrojeniowy, 13 czerwca 2014

Raytheon i Bumar Elektronika podpisały umowę w sprawie zaprojektowania i opracowania zmodernizowanej anteny układu IFF dla zestawu Patriot.

Nowa antena układu IFF wchodzącego w skład zestawu ma być kompatybilna również z wcześniejszymi wersjami Patriotów / Zdjęcie: US Army

Umowa o współpracy pomiędzy obydwoma przedsiębiorstwami została ogłoszona w kilka tygodni po zorganizowanej w Warszawie przez Raytheona i Polski Holding Obronny Sp. z o. o. (PHO) konferencji na temat partnerstwa. Wzięło w niej udział ponad 100 polskich przedsiębiorstw i przedstawicieli rządu.

Zawarta obecnie umowa dotyczy zaprojektowania i opracowania zmodernizowanej anteny układu identyfikacji swój-obcy (IFF) dla zestawu przeciwlotniczego / przeciwrakietowego Patriot. Nowa antena jest kluczowym elementem nowoczesnego radiolokatora zestawu Patriot, o polu obserwacji 360º, oferowanego przez Amerykanów w ramach programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu Wisła. Antena ta będzie kompatybilna również z wcześniejszymi wersjami Patriotów, co umożliwi przyszłą modernizację użytkowanych obecnie na świecie radarów, wchodzących w skład tego zestawu.

Porozumienie umożliwia zespołom inżynierów z obydwu przedsiębiorstw rozpoczęcie prac koncepcyjnych. Docelowo może zaowocować podpisaniem wieloletniej umowy obejmującej projektowanie, opracowanie, próby i produkcję anteny.

PHO ma podpisane porozumienia o współpracy także z innym uczestnikami biorącymi udział w przetargu na system obrony powietrznej dla Polski (MEADS z certyfikatem AIMS, 2014-05-21, Francusko-włoskie strzelania Aster 30, 2014-05-26, Izrael rezygnuje z Tarczy Polski?, 2014-05-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra