Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norwegowie strzelają z NASAMS

Lotnictwo wojskowe, 16 czerwca 2014

Wojska lotnicze Norwegii przeprowadziły strzelania z zestawów NASAMS. W trakcie prób zniszczono 4 cele, przy użyciu 4 pocisków.

Zestaw NASAMS podczas strzelań na poligonie Andoya / Zdjęcie: MO Norwegii

Ministerstwo Obrony Norwegii poinformowało o przeprowadzeniu strzelań zestawów przeciwlotniczych NASAMS (National Advanced Surface-to-Air Missile System). Ćwiczenia zrealizowano na poligonie Andoya na północy kraju.

W trakcie prób odpalono 4 pociski AMRAAM, pojedynczo i salwą. Zniszczyły one 4 małe cele manewrujące, lecące na bardzo małej i średniej wysokości.

Strzelania obserwowali przedstawiciele kilku krajów, w tym 2 użytkowników NASAMS. Obecnie zestawy tego typu znajdują się w wyposażeniu sił zbrojnych Finlandii (NASAMS dla Finlandii, 2009-04-30), Hiszpanii,  Holandii (Strzelanie holenderskiego NASAMS, 2010-10-06), Norwegii, Stanów Zjednoczonych Ameryki i niezidentyfikowanego nabywcy.

Niedawno na zakup NASAMS zdecydował się Oman (Szczegóły omańskiego kontraktu, 2014-01-24). Siły zbrojne sułtanatu mają rozpocząć ich eksploatację już wkrótce.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra