Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze próby Excalibura S

Przemysł zbrojeniowy, 16 czerwca 2014

Raytheon przeprowadził pierwsze próby użycia nowych pocisków artyleryjskich Excalibur S.

Zdjęcie: Raytheon

W ramach prac badawczo-rozwojowych, finansowanych z własnych funduszy, amerykański Raytheon przeprowadził po raz pierwszy próbne strzelania z użyciem 155-mm pocisków Excalibur S. W odróżnieniu od starszych wersji są one kierowane za pomocą GPS i półaktywnie laserowo. O rozpoczęciu przedsięwzięcia informowano rok temu (Doskonalszy Excalibur, 2013-06-21).

W trakcie próby pocisk wystrzelono do celu, którego koordynaty zostały określone z użyciem odbiornika GPS. Jednak następnie zmieniono cel na inny, podświetlony promieniem lasera. Próba zakończyła się zniszczeniem wskazanego celu.

Zastosowanie Excaliburów S pozwoli na zwalczanie celów ruchomych, które zmieniły położenie po ich namierzeniu i wystrzeleniu własnych pocisków tego typu, a także zmianę punktu trafienia, aby uniknąć trafienia przypadkowych ofiar. Kolejną zaletą jest zdolność prowadzenia ognia w przypadku pogorszenia, zakłócania lub braku sygnału GPS oraz zwalczania celów znajdujących się w dużej odległości.

Producent prowadzi obecnie także prace nad 127-mm pociskami Excalibur N5, z analogicznym sposobem kierowania, które przeznaczone będą do armat okrętowych. Ich próbne strzelania mają odbyć się w 2. połowie br. Natoamiast na początku br. preprowadzono strzelania z użyciem pocisków wersji Ib (Strzelanie z Excalibura, 2014-02-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.