Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Bangor już po modernizacji

Marynarka wojenna, 16 czerwca 2014

Trałowiec HMS Bangor opuścił stocznię w Rosyth, po zakończeniu remontu i modernizacji i rozpoczął próby morskie.

HMS Bangor wychodzi w morze po zakończeniu prac remontowych i modernizacyjnych / Zdjęcie: Babcock

W piątek trałowiecHMS Bangor (typ Sandown) wyszedł ze stoczni przedsiębiorstwa Babcock w Rosyth po 6-miesięcznych pracach modernizacyjnych (Remont HMS Bangor, 2013-12-19). Okręt rozpoczął próby morskie.

Royal Navy (królewska marynarka wojenna W. Brytanii) zamówiła w stoczni Vosper Thornycroft 15 niszczycieli min typu Sandown. 12 z nich weszło do służby w latach 1989-1993 i 1998-2001. Następnie 3 jednostki sprzedano w 2006 Estonii (Thales dla estońskich niszczycieli min, 2013-07-08), a kolejną wycofano ze służby w 2010.

Remont i modernizacja HMS Bangor realizowany był na mocy porozumienia Surface Ship Support Alliance Class Output Management (COM). Ma ono objąć wszystkie brytyjskie trałowce typu Sandown (Próby HMS Pembroke, 2014-02-11).

W ramach prac okręt został wyposażony w nowe urządzenia łączności, instalację przeciwpożarową, kuchnię i pralnię, a także inne elementy, polepszające komfort załogi podczas prowadzenia działań w klimacie tropikalnym. Zamontowano także nowe zespoły prądnic z silnikami diesla.

Babcock przeprowadził kompletny przegląd okrętu i pokrył go nową warstwą farby. Wykonano także przegląd naprawczy instalacji filtrowania wody i dźwigu pokładowego. Dodatkowo przeprowadzono obsługę techniczną sonaru.  

Próby morskie HMS Bangor mają potrwać do początku lipca. Następnie okręt powróci do służby w Royal Navy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra