Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe wersje granatników AT4

Wojska lądowe, 17 czerwca 2014

Saab prowadzi prace nad zwiększeniem zdolności bojowych granatników przeciwpancernych rodziny AT4.

 Zdjęcie: Saab

Szwedzki Saab poinformował o pracach nad rozwiązaniami zwiększającymi zdolności bojowe produkowanych przez niego granatników przeciwpancernych rodziny AT4. Będą one przystosowane do wystrzeliwania pocisków o zwiększonym zasięgu (AT4CS ER) i z ulepszonym inicjacyjnym ładunkiem wybuchowym (AT4CS HE). Umożliwi to żołnierzom zwalczanie większej liczby celów w warunkach wielu nowych scenariuszy operacyjnych, a także na dalszych dystansach i w trudniejszych warunkach.

AT4CS ER będzie zdolny do zwalczania celów w zasięgu do 600 m. Natomiast AT4CS HE przystosowany zostanie do zwalczania siły żywej, w wyniku bezpośredniego kontaktu lub wybuchu w pobliżu celu, na dystansie do 1000 m.

Jednorazowe 84-mm granatniki rodziny AT4 używane są przez siły zbrojne kilkunastu państw (Następne zamówienie AT4, 2011-04-28, Francja kupiła AT4CS, 2010-11-29). Ich kaliber wyklucza możliwość przebicia pancerzy czołowych nowoczesnych czołgów podstawowych, pozwala jednak na niszczenie punktów oporu i lżej opancerzonych pojazdów, czy samolotów lub śmigłowców lecących na małej wysokości. AT4 może być używany także w nocy oraz podczas walk w terenie zurbanizowanym.

Dzięki wprowadzeniu nowych zdolności rodzina jednorazowych granatników przeciwpancernych Saab AT4 składać się będzie z 5 modeli: AT4CS HP (High Penetration, o zwiększonej przebijalności), AT4CS RS (Reduced Sensitivity, ze zmniejszonym strumieniem gazów wylotowych, przystosowany do wystrzeliwania z niewielkich pomieszczeń), AT4CS ER (Extended Range, o wydłużonym zasięgu), AT4CS AST (Anti-Structure, do niszczenia umocnień) i AT4CS HE (High Explosive, do zwalczania pojazdów opancerzonych).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra