Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy EC725 z Brazylii dostarczony

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 czerwca 2014

Airbus Helicopters przekazał Marynarce Wojennej Brazylii pierwszy zbudowany w tym kraju śmigłowiec EC725.

Ceremonię uroczystego przekazania pierwszego, całkowicie brazylijskiego śmigłowca EC725, zaszczycili (od lewej): Perpetua Almeida, Szefowa Komisji Spraw Zagranicznych i Obrony Narodowej w Izbie Deputowanych, adm. Julio Soares de Moura Neto, Dowódca Marynarki Wojennej Brazylii, Eduardo Marson, prezes Helibrás, adm. Wilson Barbosa Guerra, Dowódca Operacji Morskich Marynarki Wojennej Brazylii i Richard Marelli, wiceprezes Industrial Helibrás / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Airbus Helicopters poinformował, że w ubiegły piątek miała miejsce uroczystość przekazania Marinha do Brasil (Marynarce Wojennej Brazylii) pierwszego zbudowanego w tym kraju śmigłowca EC725 (Oblot EC725 wyprodukowanego przez Helibras, 2013-11-25). Ceremonia odbyła się w nowym śmigłowcowym centrum doskonałości Helibrás (spółki zależnej Airbus Helicopters) w Itajubá w stanie Minas Gerais, użytkowanym przez spółkę. Dzięki inwestycjom w wysokości 160 mln Euro (662,4 mln zł), zbudowano tam linię montażu końcowego EC725, stanowiska do prób, lakiernię, syntetyczne urządzenia szkoleniowe oraz utworzono nowoczesne centrum projektowe.

Siły zbrojne Brazylii odebrały dotychczas łącznie 12 EC725, z czego 11 wiropłatów zostało dostarczonych z wytwórni Airbus Helicopters we Francji lub częściowo zmontowanych w zakładach w Itajubá. Śmigłowiec przekazany w ub. tygodniu został w całości zmontowany w Itajubá. Tam także pracownicy Helibrás zajęli się integracją wyposażenia misji oraz próbami w locie i odbiorczymi.

W ramach rozwoju łańcucha dostaw dla EC725 w Brazylii, Helibrás podpisał już kontrakty z 16 brazylijskimi przedsiębiorstwami w sprawie dostaw podzespołów, zespołów i usług. Docelowo każdy EC725 dostarczony siłom zbrojnym Brazylii będzie zawierał 50% produktów krajowych (Próby w locie EC725 z Exocetami, 2014-06-07).

Po najnowszej dostawie Marinha do Brasil ma na stanie 3 EC725, 5 kolejnych jest eksploatowanych przez Força Aérea Brasileira (wojska lotnicze), a dalsze 4 – przez Exército Brasileiro (wojska lądowe). Wiropłaty te wylatały łącznie 5 tys. h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.