Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Restrukturyzacja AWD

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 20 czerwca 2014

Rząd Australii postanowił zreformować program Air Warfare Destroyer, aby nadrobić zaległości, powstałe w wyniku złego zarządzania.

Pierwszy z niszczycieli, HMAS Hobart, powinien znaleźć się w linii w marcu 2016. Pozostałe, HMAS Brisbane i Sydney, mają dołączyć do niego we wrześniu 2017 i marcu 2019 / Rysunek: ASC

Jak informowaliśmy wcześniej, ministerstwo obrony Australii dostrzegło, że opóźnienia i wzrost kosztów całkowitych budowy nowych niszczycieli przeciwlotniczych (Air Warfare Destroyer, AWD) typu Hobart mogą zagrozić innym programom zbrojeniowym marynarki wojennej (Australijskie zbrojenia pod znakiem zapytania, 2014-06-05). W związku z tym postanowiono skorzystać z usług doradców, którzy zapewniliby nadrobienie opóźnień i poprawę stanu przedsięwzięcia. Australijski resort obrony wybrał Greenhill & Co Australia Pty Ltd jako doradcę handlowego i Ashurst Australia jako doradcę prawnego.

Nowa strategia realizacji programu AWD zakłada m.in. polepszenie efektywności pracy przez głównego wykonawcę - ASC i jego podwykonawców: BAE Systems, Forgacs i Navantię, dzięki utworzeniu zespołu doświadczonych managerów. Następnym krokiem ma być zmiana organizacji produkcji, polegająca na innym rozdzieleniu prac dla poszczególnych przedsiębiorstw. Szczegółowe terminy realizacji poszczególnych zadań nie zostały podane do publicznej wiadomości.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.