Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory 2014: PERAD z WB Electronics

Przemysł zbrojeniowy, 22 czerwca 2014

W Paryżu swoją premierę miała nowa, doręczna, programowalna radiostacja PERAD 4010 z WB Electronics. Dopełnia dotychczasową ofertę Radmoru, opartą o prostsze urządzenia rodziny 3501.

Urządzenie ma masę 1 kg, może działać w zakresie temperatur od -33°C do +55°C oraz być zanurzane w wodzie do głębokości 2 m. Zapewnia przesył wiadomości audio i wideo. Charakterystyki wielkości strumienia danych, w odniesieniu do zasięgu, są dwuktornie lepsze niż w zestawach europejskiej i światowej konkurencji / Zdjęcie: WB Electronics

Radiostacja została opracowana przez gliwicki oddział spółki, w ciągu ostatnich 3 lat i kosztem niemal 10 mln zł. Działa w oparciu o modulację (waveform) HDR COFDM, dzięki którym odmianom działa np. Wi-Fi czy LTE. Podobnie jak inne radiostacje programowane, jest jednocześnie stacją bazową. Jest więc możliwe nawiązanie łączności z bardzo oddalonymi punktami, dzięki wykorzystaniu kilku radiostacji PERAD.

W porównaniu do innych radiostacji doręcznych, prezentowana przez WB Electronics oferuje duży zasięg – ponad 4 km i kilkaset metrów w terenie zabudowanym, z możliwością wykorzystania sieci tych urządzeń do zwielokrotnienia tych wartości. Zwiększono też długotrwałość pracy zestawu w oparciu o wewnętrzną baterię. Podobnie jak inne nowoczesne systemy, ma zabudowany moduł szyfrujący, odbiornik GPS i może współpracować z większością wykorzystywanych obecnie urządzeń komputerowych.

PERAD wywodzi się z Osobistego Informatora Żołnierza PSI-Ψ, przeznaczonego dla systemu Tytan (Tytan w akcji, 2012-03-23; PSI-Ψ – całkiem nowe urządzenie, 2011-09-05). Stwierdzono jednak, że dla uzyskania lepszych rezultatów optymalnym rozwiązaniem będzie rozdzielenie funkcji urządzenia: na doręczną radiostację (osobisty węzeł łączności) oraz bardziej klasyczny wyświetlacz.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.