Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miliony na wsparcie niszczycieli rakietowych

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 czerwca 2014

BAE Systems otrzymało warte 70 milionów funtów zlecenie na wsparcie techniczne brytyjskich niszczycieli rakietowych Typ 45.

Głównym orężem niszczycieli rakietowych Typ 45 jest system przeciwlotniczy Sea Viper/PAAMS. Składa się on z wyrzutni pocisków przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Aster 15 i Aster 30 oraz 5 stacji radiolokacyjnych, w tym wielofunkcyjnego radaru SAMPSON / Zdjęcie: Royal Navy

Zlecenie o wartość 70 mln GBP (364,4 mln zł) ma być realizowane od lipca 2014 do listopada 2016. Producent, który odpowiadał również za budowę okrętów, zobowiązał się do ich wsparcia technicznego, w tym dokonywania regularnych przeglądów, ewentualnych napraw oraz wymiany wyposażenia pokładowego. Większość związanych z tym prac zostanie wykonana na terenie Portsmouth Naval Base.

Mimo dość młodego wieku – pierwszy z niszczycieli, HMS Daring (D32), wszedł do służby w połowie 2009 – okręty Typ 45 są dość intensywnie eksploatowane przez Royal Navy. Tradycją stało się już, że w ramach pierwszych zamorskich misji, prowadzą działania antypirackie na zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego (Debiut HMS Defender, 2014-06-03).

Utrzymanie niszczycieli w odpowiednim stanie technicznych ma kluczowe znaczenie dla ich przyszłego potencjału operacyjnego. Okręty będą bowiem odpowiedzialne za ochronę grup lotniskowcowych tworzonych wokół budowanych właśnie lotniskowców typu Queen Elizabeth (Obie nadbudówki HMS Queen Elizabeth na miejscu, 2013-07-02).

BAE Systems ma już duże doświadczenie we wsparciu technicznym brytyjskich okrętów. Obecnie odpowiada ono za przegląd i remont pełnomorskich okrętów patrolowych typu River (BAE Systems rozpoczyna prace nad Riverami, 2014-01-22) oraz powoli wycofywanych już z linii fregat Typ 23.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.