Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zwiększenie produkcji Excaliburów IB

Przemysł zbrojeniowy, 30 czerwca 2014

Raytheon otrzymał zlecenie na dostawę kolejnej partii 155-mm pocisków precyzyjnych M982 Excalibur IB.

Do tej pory około 750 pocisków precyzyjnych rodziny Excalibur wystrzelono w warunkach bojowych / Zdjęcie: Raytheon

Zlecenie dotyczy produkcji i dostawy dla US Army 757 155-mm pocisków Excalibur IB. Jego wartość wynosi 51,7 mln USD (157 mln zł). Jest ono kontynuacją bazowego zamówienia z sierpnia 2008. Dostawy zamówionych pocisków potrwają do lutego 2016.

Raytheon zakończył niedawno kolejny etap programu testowego pocisku, realizowanego wspólnie z US Army (Strzelanie z Excalibura, 2014-02-12). Producent oczekuje otrzymania w ciągu najbliższych miesięcy zlecenia na produkcję seryjną Excalibur IB. Pozwoli to na przyspieszenie prac nad zmodyfikowaną odmianą pocisków, wyposażoną w półaktywny układ naprowadzania laserowego – Excalibur S (Pierwsze próby Excalibura S, 2014-06-16).

Modyfikacja pozwoli na niszczenie celów ruchomych lub takich które zmieniły swoje położenie po odpaleniu pocisku, a także w sytuacji zakłócania lub braku sygnału GPS. Producent rozwija też morską 127-mm odmianę pocisków – Excalibur N5 – wyposażonych w analogiczny układ kierowania i nawigacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.