Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Su-25 zestrzelony na wschodzie Ukrainy?

Lotnictwo wojskowe, 12 lipca 2014

Separatyści prorosyjscy poinformowali o zestrzeleniu ukraińskiego samolotu szturmowego Su-25. Miało dojść do tego w rejonie Gorłowki.

Bojownicy walczący w strukturach separatystycznej Donieckiej republiki narodowej ogłosili dziś zestrzelenie samolotu ukraińskiego, najprawdopodobniej szturmowego Su-25. Samolot ostrzeliwał pozycje separatystów w rejonie Gorłowki w Obwodzie Donieckim

Bojownicy walczący w strukturach separatystycznej Donieckiej republiki narodowej ogłosili dziś zestrzelenie samolotu ukraińskiego, najprawdopodobniej szturmowego Su-25. Samolot ostrzeliwał pozycje separatystów w rejonie Gorłowki w Obwodzie Donieckim. Miał zostać trafiony pociskami z działka przeciwlotniczego. Pilotowi udało się katapultować.

1 lipca separatyści ogłosili zestrzelenie ukraińskiego samolotu myśliwskiego Su-27. Jego dwóm pilotom udało się katapultować. Według świadków, samolot zwalił się na prawe skrzydło i zderzył z ziemią.

Władze Ukrainy zwykle zaprzeczają utracie samolotów wojskowych. Najbardziej znanym przypadkiem, który nie jest kwestionowany, było zestrzelenie 14 czerwca samolotu transportowego Ił-76MD (76777) w rejonie Ługańska (Separatyści zestrzelili Ił-76 WSWS Ukrainy, 2014-06-14). Zginęło wówczas 49 żołnierzy ukraińskich.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.