Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Farnborough 2014: Nowy radar Eurofightera

Lotnictwo wojskowe, 16 lipca 2014

Konsorcjum Eurofighter zaprezentowało podczas salonu w Farnborough pierwszy samolot wyposażony w radiolokator z anteną fazowaną - Captor-E.

Eurofighter IPA5 wyposażony w nowy radiolokator - Captor-E z anteną fazowaną. Na urządzeniu znajduje się specjalna osłona, uniemożliwiająca poznanie szczegółów konstrukcji. Samolot umieszczono w specjalnym namiocie, do którego dostęp mają tylko wybrani przedstawiciele mediów. Oprócz tego producent zezwala na wykonywanie zdjęć radaru z odległości nie mniejszej niż 5 m / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Nowy radiolokator został opracowany i wyprodukowany przez spółkę Euroradar. Porozumienie w sprawie zakończenie prac rozwojowych i rozpoczęcia produkcji seryjnej ma być podpisane przez kraje członkowskie: Hiszpanię, Niemcy, W. Brytanię i Włochy przed końcem br., twierdzi prezes Eurofighter GmbH, Alberto Gutierrez.

W pierwszej kolejności zdolności nowego radiolokatora zbadają Brytyjczycy. Resort obrony Zjednoczonego Królestwa przyznał już 72 mln GBP (376,1 mln zł) na 3-letni program prób w locie i naziemnych urządzenia. Dotychczas wykonano już kilka lotów, określanych jako zapoznawcze, jednego z samolotów przedseryjnych, jednomiejscowego IPA5, z zabudowanym nowym radarem. Jako następny zostanie w nie wyposażony inny przedseryjny Eurofighter, IPA8.

W radiolokatory Captor-E zostaną wyposażone Eurofightery z transz 2 i 3A (Próby zbiorników dla Typhoona, 2014-04-23). Początkowo będą one dostarczane w standardzie Radar 1 Plus, zdolnym m. in. do przesyłania informacji taktycznych i walki elektronicznej oraz jednoczesnego działania w kilku trybach.

Kolejne zdolności będą wdrażane zależnie od potrzeb wojsk lotniczych, eksploatujących samoloty. Według przedstawicieli producenta nowe urządzenie będzie spełniało wymagania operacyjne obecnych i przyszłych użytkowników do 2040.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.